روش های دیگر استفاده از ژل رویال

صفحه اصلی / مطالب علمی و پژوهشی

1398/07/01

روش های دیگر استفاده از ژل رویال

روش های دیگر استفاده از ژل رویال

این ژل محصولی فاسد شدنی است؛ برای همین توصیه می‌شود، آن‌را در قالب کپسول‌های فریز شده یا مخلوط با عسل تهیه کرده و حتما در فریز نگهداری کنید.

در زیر دستورالعمل‌های برای تهیه انواع مخلوط ژل رویال با مواد دیگر برای مصرف شرح داده شده که، در این موارد مقداری در حدود ۶۷۵ گرم از ژل رویال استفاده شده است.

مخلوط ژل و خامه عسل، با مخلوط روغن نارگیل، پودر کاکائو خام و کره قالبی:

تمام ترکیبات فوق را با هم مخلوط کنید. مخلوط را به یک مهایتابه کوچک با کاغذ موم ریخته، یا به طور یکنواخت در یک سینی مکعبی سرد سیلیکونی بریزید. همچنین شما می‌توانید آن را در قالب‌های ۱۲ تایی یخ‌شکن ریخته و در فریز نگهداری کنید.

چای نعنا عسل و ژل:

با استفاده از کافئین در چای سبز و مخلوط ژل رویال و عسل خام، می‌توانید روز خود را با یک نوشیدنی پررنگ و مقوی شروع کنید؛ و یا آن‌را بعد از ظهر میل بفرمائید. برای تهیه این نوشیدنی ۴ فنجان آب، تعدادی برگ نعناع بزرگ، مقداری ژل رویال، یک عدد چای سبز کیسه‌ای، و لیمو تازه مورد نیاز است.

۴ لیوان آب را بگذارید جوش آمده و بعد از آن چای کیسه‌ای و نعنا را به آن اضافه کنید، اجازه دهید ۵ الی ۱۰ دقیقه دم کشیده تا طعم نعناع به خوبی با آب و چای مخلوط گردد. بعد از خنک شدن چای، عسل خام و ژل رویال را به آن اضافه کنید. در آخر کمی لیمو تازه برای تغییر طعم آن بیفزاید. این نوشیدنی به هر دو صورت گرم یا سرد شده قابل خوردن است.

مخلوط شیر بادام، دارچین، زنجبیل و ژل:

اگر کمبود آهن دارید یا باید خود را برای مسابقات ورزشی در آینده تقویت کنید؛ مخلوطی شیرین و شگفت‌انگیز از ژل رویال، باعث افزایش استقامت و جذب بیشتر اکسیژن و همچنین بر طرف کننده کم خونی در اکثر خانم‌هاست.

برای تهیه این مخلوط ۱ فنجان شیر بادام، ۱ قاشق چایخوری پودر خرد شده بادام، ۱/۴ قاشق چایخوری دارچین، ۱/۴ قاشق چایخوری زنجبیل،۱/۲ قاشق چای خوری عصاره وانیلی، ۱عدد موز یخ زده،ژل رویال با مخلوط عسل و چند قطعه یخ تهیه کرده و تمام مواد را با یکدیگر مخلوط کنید.

بسته به ضخامت مورد نظر شما در مورد مخلوط به دست آمده، می‌توانید مقدار بیشتر یا کمتری از شیر استفاده کرده و مخلوط را در یخچال قرار دهید تا خنک شود؛ و سپس نوش جان کنید.